Aktualizacja instrukcji bezpieczeństwa pożarowego

Jak często należy aktualizować instrukcję ppoż

Napisane przez: firex.pl Data: . Kategoria: Poradnik ppoż

Zgodnie z par. 6.7 rozporządzenia MSWiA z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów instrukcję bezpieczeństwa pożarowego należy aktualizować, co najmniej raz na 2 lata. Aktualizację okresową należy wykonać nawet jeśli w budynku nie nastąpiły żadne zmiany.

Instrukcję należy zaktualizować także po każdej zmianie sposobu użytkowania obiektu lub procesu technologicznego, które wpływają na zmianę warunków ochrony ppoż bez względu na czas jaki upłynął od ostatniej aktualizacji. Aktualizacja taka powinna obejmować wszystkie aspekty związane z funkcjonowaniem budynku oraz przepisami przeciwpożarowymi, które mogły się w tym czasie zmienić.

Informację o dacie, zakresie oraz danych osoby dokonującej aktualizacji wraz z własnoręcznym podpisem należy umieścić w karcie aktualizacyjnej, która powinna być integralną częścią instrukcji bezpieczeństwa pożarowego.

Więcej tutaj.

ZAMÓW BEZPŁATNĄ WYCENĘ AKTUALIZACJI…

Komentarzy: (3)

 • Tomek

  |

  Tylko po co tak często aktualizować? Przecież często nic się nie zmieniło. ..

  Odpowiedz

 • firex.pl

  |

  Aktualizacją okresowa rz na 2 lata jest wymagana z uwagi na taki czasookres zawarty w rozporządzenia MSWiA z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów.

  Odpowiedz

 • Karolina

  |

  Pytanie co w sytuacji jeśli w ciągu dwóch lat przepisy się nie zmieniły i w budynku nie zaszły żadne zmiany?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Fanpage

Fanpage FIREX

Kontakt

Fanpage FIREX
 FIREX
 ul. F. Chopina 10
 23-300 Janów Lubelski
  506 412 807
 biuro@firex.pl